Opština Kostajnica - dobrodošli na zvanični web sajt

Saopštenje za javnost Komisije za borbu protiv korupcije

„Komisija za borbu protiv korupcije Skupštine Opštine Kostajnica je održala sjednicu na kojoj je, po podnesenom zahtjevu građana traženo od Komisije da u skladu sa svojim nadležnostima i ovlaštenjima ispita i da dostavi odgovore na sljedeće:
-Koja je svrha donošenja Odluke o zaduženju opštine Kostajnica po osnovu emisije hartija od vrijednosti naročito u dijelu kupovine poslovnog prostora, skladišta te izgradnje infrastrukture u poslovnim zonama “Blok 1 i “Una”?
- Čijom krivicom ili zaslugom nisu provedeni akti Skupštine Opštine Kostajnica iz 2006. godine.
Da bi Komisija mogla da postupa u skladu sa svojim nadležnostima zatražila je od nadležnoh organa potrebnu dokumentaciju.
Takođe, zbog opravdane sumnje postojanja korupcije u predmetu “Readmisije” i u predmetu po prijavi stanara zgrade u Ustaničkoj broj 22 zbog postavljanja ograde koja nije po regulacionom planu, a nakon pristigle dokumentacije od nadležnih organa, Komisija je donijela odluku da se ista proslijedi Okružnom javnom tužilaštvu RS na daljnje postupanje.