7 požara u protekla 24 časa

pozar U protekla 24 časa na području opštine Kostajnica izbilo je sedam požara velikih razmjera koji su zahvatili šumu i nisko raslinje.

Tri požara su izbila u selu Kalenderi, dva u selu Pobrđani, jedan u Petrinji i jedan u Kostajnici u ulici Partizanski put. Svi požari su lokalizovani i stavljeni pod nadzor angažovanjem vatrogasne jedinice i uz pomoć radnika šumske uprave.

Požari su prouzrokovani ljudskom nepažnjom prilikom uređenja njiva i  spaljivanjem korova.

Opštinska komisija će u toku dana izaći na teren kako bi utvrdili kolike su površine zahvaćene požarima, a prema procjeni vatrogasne jedinice radi se o površinama većim od 100 hektara.

Vatrogasna jedinica upozorava sve građane da je zabranjeno uklanjanje korova i biljnog otpada spaljivanjem  na otvorenom području u blizini šuma i poljoprivrednih polja.

U slučaju pojave požara potrebno je što prije obavijestiti vatrogasnu jedinicu na telefon 123 ili policijsku stanicu na telefon 122.