Otvorena dionica puta u selu Kalenderi

U sklopu obilježavanja 02. aprila, Dana opštine Kostajnica, svečano je otvorena dionica asfaltiranog puta u selu Kalenderi u dužini od 1000 m. Put su svečano otvorili Njegova ekselencija Ambasador Kraljevine Holandije u BiH Sweder van Voorst tot Voorst i načelnik opštine Kostajnica Marko Čolić.

Put u selu Kalenderi je asfaltiran u okviru GAP projekta u okviru kojeg su asfaltirani i putevi u selu Gumnjani u dužini od 1000 m i Gornjoj Slabinji u dužini od 400 m. Ukupna vrijednost radova iznosi 263.000 KM od čega je opština Kostajnica izdvojila 138.000 KM, a GAP projekat koji finansiran od strane Američke organizacije za međunarodni razvoj - USAID, Švedske organizacije za međunarodni razvoj – SIDA i Ambasade Kraljevine Holandije u iznosu od 125.000 KM.

Nakon otvaranja puta, održan je prijem kod načelnika opšine i predsjednika Skupštine opštine, na kojem je načelnik opštine uručio zahvalnice Ambasadi Kraljevine Holandije, Projektu upravne odgovornosti, Švedskoj organizaciji za međunarodni razvoj – SIDA, Američkoj organizaciji za međunarodni razvoj – USAID za doprinos privrednom  i društvenom razvoju opštine.

DSC_0799sDSC_0801s

DSC_0836s  DSC_0837s