Održan 6. sastanak Organizacionog odbora Književnih susreta na Kozari

Opština Kostajnica u četvrtak je bila domaćin 6. redovne sjednice Organizacionog odbora Književnih susreta na Kozari. Organizacioni odbor ugostila je direktor NB „Nevenka Stanisavljević“ Kostajnica Svetlana Đurđević.

Na sjednici su utvrđene završne aktivnosti u organizaciji 40.-tih jubilarnih  Susreta na Kozari i 70.-te godišnjice prvog štampanog izdanja poeme Skendera Kuleniovića Stojanka majka Knežopoljka.

Programom nedjelje jubileja obuhvaćeno je gostovanje pisaca Zavičajnog kruga po školama podkozarskih opština Laktaši, Gradiška, Kozarska Dubica, Novi Grad i Kostajnica i gradova Banja Luka i Prijedor, okupljanje pjesnika, dramskih i muzičkih umjetnika na Paležu, mjestu rođenja poeme „Stojanaka majka Knežopoljka“, te uručenje povelje Skender Kulenović za knjigu godine. Predviđeno je da manifestacija traje od 20. do 23. septembra

Na konferenciji za štampu koja će se održati 3. septembra u Prijedoru biće objavljeno ime dobitnika nagrade Književni vijenac Kozare.