Opština Kostajnica - dobrodošli na zvanični web sajt

Započela podjela regresiranog mineralnog đubriva

Administrativna služba opštine Kostajnica obavještava sve poljoprivredne proizvođače sa područja opštine Kostajnica koji su se prijavili za ostvarivanje prava na dodjelu regresiranog mineralnog đubriva da je započela podjela istog. Podjela mineralnog đubriva se vrši u objektu stočne pijace u Taviji.

Jesenju sjetvu strnih žita (pšenica, raž, ječam, zob, tritikale) radi ostvarivanja prava na dodjelu regresiranog mineralnog đubriva prijavilo je 28 poljopirvrednih proizvođača sa područja opštine Kostajnica, koji su ukupno prijavili 52,8 ha sjetvenih površina.

Preuzimanje mineralnog đubriva NPK 9:15:15 odobreno je za 25 poljoprivrednika, a odobreno je 11.575 kg đubriva.

Za tri poljoprivredna proizvođača je blokirana isporuka jer nisu izmirili svoje obaveze iz prethodnog perioda.