Home Izbori 2016 Obavještenje za biračke koji imaju status raseljenih lica

Obavještenje za biračke koji imaju status raseljenih lica

Državljanin Bosne i Hercegovine koji ima biračko pravo u skladu sa Izbornim zakonom BiH i koji ima status raseljenog lica upisuje se u Centralni birački spisak za osnovnu izbornu jedinicu na osnovu izražene biračke opcije.
Zahtjev za promjenu biračke opcije raseljeno lice podnosi lično na PBO-1 obrascu zahtjeva za promjenu biračke opcije za raseljena lica u Centru za birački spisak najkasnije do 19. Jula 2016. godine, kako bi se promjene biračke opcije ažurirale.Uz popunjen obrazac PBO-1 raseljeno lice dužno je da službeniku Centra za birački spisak lično predoči jedan od važećih originalnih dokumenata: lična karta, pasoš ili vozačka dozvola, radi identifikacije, a u spis koji vodi nadležni Centar za birački spisak priloži kopiju predočenog identifikacionog dokumenta.
Službenik Centra za birački spisak će raseljenom licu koje je podnijelo zahtjev za promjenu biračke opcije izdati potvrdu o prijemu zahtjeva.
Nakon što utvrdi identitet podnosioca zahtjeva za promjenu biračke opcije , službenik Centra za birački spisak izvršiće provjeru podataka koji se vode u službenim evidencijama o prebivalištu podnosioca zahtjeva prema popisu iz 1991. Godine.

Poslednje ažurirano (srijeda, 01 jun 2016 10:54)

 

Popularno

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ponedjeljak, 19 februar 2018