Održana prezentacija MEG projekta

Predstavnici Razvojnog programa Ujedinjih nacija (UNDP) Vahidin Ogrešević i konsultant na MEG projektu Haris Komić predstavili su danas u Kostajnici projekat okolišnog i ekonomskog upravljanja – MEG projekat.
Na prezentaciji, kojoj su prisustvovali odbornici u Skupštini opštine, predstavnici izvršne vlasti, KP ''Komunalno'' i civilnog društva, Ogrešević je istakao da je opština Kostajnica jedna od devet opština u Republici Srpskoj odnosno 18  u Bosni i Hercegovini u kojoj će ovaj projekat vrijedan 21 000 000 KM biti realizovan u narednih 12 godina.
''Projekat se fokusira na sektore ekonomskog razvoja i zaštitu okoline i četiri ciljne grupe; predstavnike izvršne i zakonodavne vlasti, te aktere iz privatnog sektora i civilnog društva, a jedan od ciljeva je i unapređenje funkcionisanja vodosnabdjevanja'' – rekao  je Ogrešević.
Konzultant na projektu Haris Komić istakao je da je na osnovu izvještaja o procjeni učinka na polju dobre uprave opština Kostajnica svrstana u red opština koje bilježe srednji učinak.
''Na osnovu ove analize izrađene su preporuke za poboljšanja u oblastima odlučivanja i nadzorne uloge Skupštine opštine, transparentnosti i odgovornosti lokalnih vlasti, učešća javnosti u procesu donošenja odluka i efikasnosti i efektivnosti jedinice lokalne samouprave'' – rekao je Komić.
Načelnik opštine Kostajnica Drago Bundalo potpisao je 31. u Sarajevu  sporazum za učešću u Projektu okolišnog i ekonomskog upravljanja  čiji je cilj poboljšanje usluga u oblasti lokalnog sistema upravljanja i pružanja javnih usluga u sektoru zaštite životne sredine i ekonomije.
Izvor: Radio Kostajnica