Home Vijesti Kostajnica uključena u pilot projekat uvođenja trezorskog sistema u domove zdravlja

Načelnik opštine Kostajnica Drago Bundalo prisustovao je juče na sastanku sa ministrom zdravlja i socijalne zaštite Draganom Bogdanićem i predstavnicima ministarstva finansija i ministarstva uprave i lokalne samouprave o uvođenju trezorskog sistema poslovanja u primarnu zdravstvenu zaštitu .
U pilot projekat uvođenja trezorskog poslovanja u domove zdravlja je uključeno 10 opština u Republici Srpskoj i to: Kostajnica, Prijedor, Bijeljina, Prnjavor, Čajniče, Čelinac, Istočni Drvar, Modriča, Kotor Varoš i Rogatica.
Na sastanku je dogovoreno da će se formirati Radna grupa za zdravstveni sistem koja će obići  sve opštine koje su uključene  u pilot projekat i da će sa svakom pojedinačno dogovoriti modele prelaska na trezorski sistem poslovanja a ujedno i razriješiti brojne dileme koje opštine imaju po ovom pitanju.

petak, 18 avgust 2017