Home Vijesti Obilježena Krsna slava opštine i Crkve Svete Trojice

Obilježena Krsna slava opštine i Crkve Svete Trojice

Svetom liturgijom u Crkvi Svete Trojice, lomljenjem slavskog kolača i svečanim ručkom juče je obilježena Krsna slava opštine Kostajnica i Crkve Svete Trojice. Obilježavanju Krsne slave prisustvovali su predsjednik SDS-a i narodni poslanik Vukota Govedarica, narodni poslanik Igor Ostojić, poslanik u parlamentu BiH Borislav Bojić, šef kancelarije OSCE-e u Banja Luci, načelnici susjednih opština iz Republike Srpske, gradonačelnik Hrvatske Kostajnica, načelnik opštine Kalnik iz Republike Hrvatske, predstavnici Privredne komore,  predstavnici privrednog i društveno politčkog života opštine Kostajnica.
Obilježavanje Krsne slave je započelo u nedjelju turnirom za kadetkinje u košarci, nastavljeno je koncertima loklanog benda „Neki novi klinci“ i Baneta Mojicevica.
Praznovanje je nastavljeno juče kada su delegacije opštinske uprave, Skupštine opštine, predstavnici Narodne Skupštine Vukota Govedarica i Igor Ostojić i Parlamentarne skupštine BiH Borislav Bojić položili  vijence na spomenike borcima poginulim u Odbrambeno-otadžbinskom ratu i NOR-u.
Obilježavanje je završeno sinoc koncertom Dubičkih tamburaša u centru grada.
 

Popularno

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

petak, 22 jun 2018