Home Vijesti Održana Konferencija beba

Održana Konferencija beba

U Kostajnici je u subotu četvrti put održana Konferencija beba koja je ove godine okupila 23 bebe.
I ove godine je izabrao predsjedništvo beba sa najstarijom, najmlađom i bebom sa najviše braće i sestara.
Najmlađa bebe je Julija Rak, najstarija beba je Stefan Stojaković a beba sa najviše braće i sestara je Jovan Maksimović.
U Kostajnici se u proteklih godinu dana rodile 32 bebe a opština Kostajnica već pet godina stimuliše natalite naknadom za rođenje djeteta u iznosu od 200,00 KM a 500,00 KM za treće i svako slijedeće. Ove godine po prvi put opština je počela da stimuliše asistiranu reprodukciju (vještačku oplodnju) i do sad na ovaj načinu su pomognuta tri para.
Konferenciju beba 2017 organizovala je opština Kostajnica a suorganizatori su Turistička organizacija Kostajnica I JPU Klub za djecu “Kestenko” u saradnji sa ministarstvom porodice, omladine I sporta Republike Srpske.
 

Popularno

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

subota, 21 april 2018