Home Vijesti Načelnik prisustovovao osveštanju kapele Svetog Vasilija Ostroškog

Načelnik prisustovovao osveštanju kapele Svetog Vasilija Ostroškog

Njegovo preosveštenstvo episkop banjalučki Jefrem u subotu je osveštao novoizgrađeni hram Svetog Vasilija Ostroškog Čudotvorca u Kostajnici.
Hram Svetog Vasilija Ostroškog Čudotvorca sagrađen je prilozima vjernika i donatora na pravoslavnom groblju Čekinovac u Kostajnici.
Episkop Jefrem je, prije svečanog čina osveštanja, uz sasluženje sveštenstva banjalučke eparhije služio Svetu liturgiju u prisustvu velikog broja vjernika.
On je u obraćanju vjernicima rekao da je ovaj hram podignut u znak zahvalnosti svim našim precima.
''Ovo je znak zahvalnosti njima za sve ono što su oni uradili za nas, za našu vjeru, za našu zemlju, za naše ime, za našu kulturu, za našu sadašnjost i našu budućnost. Hram koji stoji na ovom vidikovcu jasno govori koji narod i koje vjere počiva na ovom groblju'' – istakao je episkop Jefrem.
On je istakao da se u u Kostajnici, od podizanja glavnog gradskog parohijskog hrama, nije dogodio nijedan važniji duhovni događaj od podizanja crkve na groblju Čekinovac.
Episkop Jefrem je zahvalio svima koji su pomogli izgradnju crkve.
''Hvala svima, inicijatorima ove ideje, svešteniku Petru Makarići, koji je vodio poslove i svima vama koji ste pomogli da se ideja realizuje. Ne bez određenih teškoća, ali najvažniji je uvijek onaj krajnji rezultat'' – kazao je episkop Jefrem.
Kum novoizgrađenog hrama je Boris Stijak sa porodicom iz Kostajnice, a kum zvona Petar Đokić, ministar industrije, energetike i rudarstva u Vladi Republike Srpske.
Načelnik opštine Drago Bundalo je prisustovao osveštanju kapele a prilikom obraćanja prisutnima zahvalio se Njegovom presveštenstvu episkopu Banjalučkom Jefremu te je istakao da su na području opštine Kostajnica obnovljneni svih hramovi a ovo je i prvi novoizgrađeni hram.
 

Popularno

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

četvrtak, 24 maj 2018