Home Vijesti Javni poziv - federalno ministarstvo raseljenih osoba i izbjeglica

Javni poziv - federalno ministarstvo raseljenih osoba i izbjeglica

Federalno ministarstvo raseljenih osoba i izbjeglica objavilo je javni poziv izbjeglicama iz Bosne i Hercegovine, raseljenim osobama u Federaciji Bosne i Hercegovine i povratnicima iz Federacije Bosne i Hercegovine za podnošenje prijava za obnovu  i rekonstrukciju stambenih jedinica u cilju povratka na područje opština Republike Srpske
Pomoć u obnovi i rekonstrukciji stambenih jedinica u cilju povratka dodjeljuje se u okviru implementacije Programa obnove stambenih jedinica dodjelom građevinskog materijala i sredstava za ugradnju i Programa obnove stambenih jedinica po sistemu „ključ u ruke“ raseljenim osobama i povratnicima u Federaciji Bosne i Hercegovine i izbjeglicama iz Bosne i Hercegovine.
Sredstva će se osigurati iz Budžeta Federacije BiH „Transfer za raseljena lica i povratnike“, sredstava Kantona, opština, kreditnih sredstava i drugih donatora.
Implementator projekta je Federalno ministarstvo raseljenih osoba i izbjeglica, ili implementator definisan posebnim sporazumom.
Prijave za obnovu i rekonstrukciju stambenih jedinica u cilju povratka u okviru implementacije „Programa obnove stambenih jedinica dodjelom građevinskog materijala i sredstava za ugradnju“ i „Programa obnove stambenih jedinica po sistemu „ključ u ruke“ raseljenim osobama i povratnicima u Federaciju Bosne i  Hercegovine i izbjeglicama iz Bosne i Hercegovine sa potrebnom dokumentacijom kojom se dokazuje ispunjavanje svih opštih i posebnih kriterija, dostaviti na protokol  Federalnog ministarstva raseljenih osoba i izbjeglica svakim radnim danom od 08,00 sati do 16,00 sati, ili poštom na adresu: Federalno ministarstvo raseljenih osoba i izbjeglica, ul.Vilsonovo šetalište br.10, (kancelarija broj 22.) svakim radnim danom od 08,00 sati do 16,00 sati, ili poštom na adresu: Federalno ministarstvo raseljenih osoba i  izbjeglica, Vilsonovo šetalište 10, 71 000 Sarajevo, sa naznakom: „ZA JAVNI POZIV ZA DODJELU POMOĆI ZA OBNOVU I REKONSTRUKCIJU STAMBENIH JEDINICA U CILJU POVRATKA“.
Prijave za rekonstrukciju stambenih jedinica podnose se uz posebno popunjen obrazac koji je dostupan u šalter sali opštine Kostajnica, u prostorijama Federalnog ministarstva raseljenih osoba i izbjeglica, Vilsonovo šetalište br. 10 i na internet stranici Federalnog ministarstva raseljenih osoba i izbjeglica www.fmroi.gov.ba, i opštine Kostajnica www.opstina-kostajnica.com gdje je objavljen i tekst Javnog poziva.
Javni poziv možete pogledati ovdje 
Prijavu na javni poziv možete preuzeti ovdje
Javni poziv traje od 27.11.2017. godine do 31.12.2017.godine
 

Popularno

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ponedjeljak, 16 jul 2018