Home Vijesti Ministar Tegeltija boravio u radnoj posjeti opštini Kostajnica

Ministar Tegeltija boravio u radnoj posjeti opštini Kostajnica

Ministar finansija u Vladi Republike Srpske boravio je u utorak u radnoj posjeti opštini Kostajnica u okviru koje je sa načelnikom opštine Kostajnica Dragom Bundalom potpisao Ugovor o korištenju sredstava koje je Vlada Republike Srbije donirala opštini Kostajnica. Sredstva u iznosu od 50.000,00 evra namjenjena su za modernizaciju infrastrukture na području opštine Kostajnica i to: Asfaltiranje ulice Partizanski put, asfaltiranje puta u selu Grdanovac i izgradnja rasvjete u selu Mrakodol.
Ministar Tegeltija je nakon sastanka sa načelnikom izjavio da je opština Kostajnica spremna  za realizaciju projekta planiranih uz podršku Vlade Republike Srbije a za koje su sredstva operativna.
Načelnik opštine Kostajnica se zahvalio Vladi Republike Srbije, Vladi Republike Srpske i Ministarstvu finansija na ovim sredstvima te je izjavio da je prikupljena sva potrebna dokumentacija za sprovođenje projekta modernizacije infrastrukture.
Načelnik Bundalo i ministar finansija su razgovarali i o štetama koje je imala opština Kostajnica tokom poplava 2014 godine, te je ministar izjavio da će u okviru Fonda solidarnosti biti sagledane mogućnosti  podrške namijenjene privrednim subjektima.
 

Popularno

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

srijeda, 15 avgust 2018