Home Vijesti Godina bila teška ali uspješna

Godina bila teška ali uspješna

Godina na izmaku bila je teška, ali uspješna za opštinu Kostajnica, ocijenio je danas načelnik opštine Kostajnica Drago Bundalo na novogodišnjem i božićnom prijemu upriličenom za predstavnike privrednog, političkog, kulturnog i sportskog života i predstavnike vjerskih zajednica.
„Ova godina je bila teška, uslovi u Republici Srpskoj i Bosni i Hercegovini su bili veoma teški, međutim kada je Kostajnica u pitanju, 2017. godina bila je uspješna.  Naša opština je ostvarila vidan napredak u svim segmentima. Mi smo, kao opština, imali niz infrastrukturnih zahvata i investicija i ja se nadam da će se ovaj trend nastaviti i iduće godine“  rekao je Bundalo.
Govoreći o planovima za 2018, godinu, načelnik je izdvojio nekoliko:
„Često pričamo o MEG projektu kao važnom kapitalnom projektu vrijednosti 400.000 KM, za razvoj infrastrukture imamo realizaciju 50.000 evra doniranih od Vlade Republike Srbije kao i najavu još 50.000 evra, takođe od Vlade za izgradnju trotoara u centru grada“ kaže Bundalo.
Načelnik je rekao da je kraj godine vrijeme sumiranja rezultata, te je prokomentarisao i budžet i finansije u opštini Kostajnica.
„Stanje finansija u Republici Srpskoj je teško, Republika Srpska je opterećena otplatom kredita i dugova, tako da se opštinama doznačavaju manja sredstva nego što bi trebalo u nekim normalnim okolnostima. Većina lokalnih zajednica, osim gradova koji imaju velik broj stanovnika i značajna sredstva od PDV-a su u velikim problemima. Kod nas stanje nije idealno, mogu slobodn reći  da je teško, ali je bolje nego u okruženju“, naglasio je Bundalo.
Čestitajući Novu godinu, načelnik je svim građanima poželio mnogo zdravlja, prosperiteta i poslovnog i privatnog uspjeha.
Izvor: Radio Kostajnica

ponedjeljak, 25 jun 2018