Home Vijesti Obavještenje - Federalno ministarstvo za raseljene osobe i izbjeglice

Obavještenje - Federalno ministarstvo za raseljene osobe i izbjeglice

Obavještavaju se sva zainteresovana lica sa područja opštine Kostajnica da je Federalno ministarstvo raseljenih osoba i izbjeglica objavilo Javni poziv za podnošenje prijava za program pomoći održivog povratka – „Podrška zapošljavanju/samozapošljavanje povratnika u poljoprivredi u periodu 2018. i 2019. godina za slijedeće namjene:
- Dodjela poljоprivrednih mašina, mehanizacije i priključaka;
- Dodjela plastenika (metalni i plastični različitih dimenzija)
- Dodjela opreme za proizvodnju u poljoprivredi (oprema za pčelarstvo, mljekarstvo, tov pilića/brojlera, tov koka nosilja, sistem za navodnjavanje i dr.)
- Obnova i izgradnja stajskih i gospodarskih objekata;
- Dodjela sadnica drvenastog i jagodičastog voća (zasad minimalno 2 dunuma);
- Dodjela sredstava za realizaciju samostalnog projekta u iznosu do 5.000,00 KM za namjene: nabavka sitne i krupne stoke, nabavka mašina, opreme i repromaterijala za održivost poljoprivrednog gazdinstva, nabavka pčelinjih društava i druge namjene u poljoprivredi koje nisu obuhvaćene programima 1) – 5) ovog javnog poziva.
Pravo prijave imaju sva fizička lica povratnici na prostoru Bosne i Hercegovine koja izraze spremnost za lično učešće u sufinansiranju projekta.
Javni poziv je otvoren do 19.02.2018. godine.
Za sve dodatne informacije možete se obratiti u Odjeljenju za privredu, finansije i društvene djelatnosti opštinske uprave opštine Kostajnica gdje se može dobiti  obrazac prijave na javni poziv i dodatne informacije ili na telefon 052-663-113/139 lokal 23
 

Popularno

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

srijeda, 15 avgust 2018