Home Vijesti Načelnik obišao radove na izgradnji vodovoda u Gornjoj Slabinji

Načelnik obišao radove na izgradnji vodovoda u Gornjoj Slabinji

Načelnik opštine Kostajnica je juče obišao radove na izgradnji vodovoda Tavija – Gornja Slabinja koji se realizuju u okviru „Projekta razvoja ruralnog poslovanja“ koji realizuje Jedinica za koordinaciju poljoprivrednih projekata pri Ministarstvu poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede  Republike Srpske a finansiran je sredstvima Međunarodnog fonda za razvoj poljoprivrede – IFAD i opštine Kostajnica.
Načelnik je tom prilikom izjavio da ovaj projekat obuhvata izgradnju potisnog cjevovoda u dužini od 3014 m, rezervoara sa hidro stanicom zapremine 25 m3 i rezervoara zapremine 100 m3 čime će se obezbijediti kvalitetno snabdjevanje vodom i poboljšati uslovi života stanovnika sa platoa.
Vrijednost radova na izgradnji vodovoda je 227.270 KM od čega je učešće opštine 37.257 KM, a izvođač radova su Prijedorputevi AD.
Kroz projekta razvoja ruralnog poslovanja saniran je i dio lokalnog puta L01 Tavija – Marinkovići čija je vrijednost 41.515 KM.
Ukupna vrijednost prve faze ovog projekta je 277.919,00 KM od čega je učešće Međunarodnog fonda za razvoj poljoprivrede – IFAD 227.648,00 KM a opštine Kostajnica 50.648,00 KM.
U ovoj godini se očekuje i nastavak i druga faza ovog projekta.
 

Popularno

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

nedjelja, 19 avgust 2018