Home Вијести Ekipe iz Kostajnice uspješne na ovogodišnjoj manifestaciji Dani zime na Kozari

Ekipe iz Kostajnice uspješne na ovogodišnjoj manifestaciji Dani zime na Kozari

There are no translations available.

Na ovogodišnjoj turističko-privrednoj manifestaciji „Dani zime na Kozari“ koja je održana 03. i 04. februara na planini Kozari, ekipa Turističke organizacije opštine Kostajnica koja je predstavljala opštinu Kostajnica u sportskom takmičenju gradova u zabavnim igrama osvojila je treće mjesto. Prvo mjesto osvojila je ekipa iz Kozarske Dubice, a drugo mjesto ekipa iz Srpca. U sportskom takmičenju gradova u šest takmičarskih disciplina učestvovalo je 9 ekipa.
Uspješna je bila i ekipa Lovačkog udruženja „Balj“ Kostajnica koja se takmičila u pripremanju kotlića od divljači, te osvojila drugo mjesto. Prvo mjesto u takmičenju u pripremanju kotlića osvojilo je Lovačko udruženje „Sana“ iz Oštre Luke, a treće mjesto Lovačko udruženje "Srndać" iz Omarske. U ovom takmičenju učestvovalo je 10 lovačkih udruženja iz Prijedora, Novog Grada, Kostajnice, Banja Luke, Oštre Luke, Gradiške i Kozarske Dubice.
U gastro takmičenju u kategoriji srednjih škola takmičilo se 7 srednjih škola. U ovom takkmičenju učestvovali su po prvi put i učenici Srednjoškolskog centra Kostajnica, a najbolji kotlić pripremili su učenici Srednjoškolskog centar „Petar Kočić“ iz Srpca.
U kategoriji izviđački odredi i planinarska društva učestvovalo je 13 odreda i društava iz Prijedora, Banja Luke, Kozarske Dubice, Srpca, Gradiške, Sanskog Mosta i Petrova, a titulu pobjednika pripremi kotlića ponijeli su članovi Izviđačkog odreda „Moštanica“ iz Kozarske Dubice.
U revijalnom dijelu manifestacije učestvovali su bend „Boćo i bećari“, grupa „Ameno“ iz Prijedora, Gradiški tamburaši, muška ojkačka grupa i ženska pjevačka grupa Kulturno umjetničkog društva „Knešpolje“ iz Knežice i pjevačka grupa Kulturno umjetničkog društva „Una“ Novi Grad.
Prvog dana manifestacije održan je i ski-kup u organizaciji Planinarsko-skijaškog društva “Ljubijski rudar”. Takmičari su se nadmetali u muškoj i ženskoj konkurenciji i to u kategoriji srednjoškolaca, te starijih i mlađih osnovaca.
Organizatori manifestacije “Dani zime na Kozari“ su grad Prijedor, Turistička organizacija grada Prijedora i Nacionalni park „Kozara“, a suorganizatori Turistička organizacija opštine Kozarska Dubice, Turistička organizacija opštine Gradiška i Turistička organizacija opštine Novi Grad.

Популарно

четвртак, 24 мај 2018