Home Vijesti Ekipe iz Kostajnice uspješne na ovogodišnjoj manifestaciji Dani zime na Kozari

Ekipe iz Kostajnice uspješne na ovogodišnjoj manifestaciji Dani zime na Kozari

Na ovogodišnjoj turističko-privrednoj manifestaciji „Dani zime na Kozari“ koja je održana 03. i 04. februara na planini Kozari, ekipa Turističke organizacije opštine Kostajnica koja je predstavljala opštinu Kostajnica u sportskom takmičenju gradova u zabavnim igrama osvojila je treće mjesto. Prvo mjesto osvojila je ekipa iz Kozarske Dubice, a drugo mjesto ekipa iz Srpca. U sportskom takmičenju gradova u šest takmičarskih disciplina učestvovalo je 9 ekipa.
Uspješna je bila i ekipa Lovačkog udruženja „Balj“ Kostajnica koja se takmičila u pripremanju kotlića od divljači, te osvojila drugo mjesto. Prvo mjesto u takmičenju u pripremanju kotlića osvojilo je Lovačko udruženje „Sana“ iz Oštre Luke, a treće mjesto Lovačko udruženje "Srndać" iz Omarske. U ovom takmičenju učestvovalo je 10 lovačkih udruženja iz Prijedora, Novog Grada, Kostajnice, Banja Luke, Oštre Luke, Gradiške i Kozarske Dubice.
U gastro takmičenju u kategoriji srednjih škola takmičilo se 7 srednjih škola. U ovom takkmičenju učestvovali su po prvi put i učenici Srednjoškolskog centra Kostajnica, a najbolji kotlić pripremili su učenici Srednjoškolskog centar „Petar Kočić“ iz Srpca.
U kategoriji izviđački odredi i planinarska društva učestvovalo je 13 odreda i društava iz Prijedora, Banja Luke, Kozarske Dubice, Srpca, Gradiške, Sanskog Mosta i Petrova, a titulu pobjednika pripremi kotlića ponijeli su članovi Izviđačkog odreda „Moštanica“ iz Kozarske Dubice.
U revijalnom dijelu manifestacije učestvovali su bend „Boćo i bećari“, grupa „Ameno“ iz Prijedora, Gradiški tamburaši, muška ojkačka grupa i ženska pjevačka grupa Kulturno umjetničkog društva „Knešpolje“ iz Knežice i pjevačka grupa Kulturno umjetničkog društva „Una“ Novi Grad.
Prvog dana manifestacije održan je i ski-kup u organizaciji Planinarsko-skijaškog društva “Ljubijski rudar”. Takmičari su se nadmetali u muškoj i ženskoj konkurenciji i to u kategoriji srednjoškolaca, te starijih i mlađih osnovaca.
Organizatori manifestacije “Dani zime na Kozari“ su grad Prijedor, Turistička organizacija grada Prijedora i Nacionalni park „Kozara“, a suorganizatori Turistička organizacija opštine Kozarska Dubice, Turistička organizacija opštine Gradiška i Turistička organizacija opštine Novi Grad.

petak, 20 april 2018