Home Вијести Zamjenik načelnika prisustvovao obilježavanju Dana vojske Republike Srpske

Zamjenik načelnika prisustvovao obilježavanju Dana vojske Republike Srpske

There are no translations available.

Zamjenik načelnika opštine Kostajnica Goran Rabat prisustovao je obilježavanju 12. Maja Dana vojske Republike Srpske koji je u organizaciji 3. pješadijskog Republika Srpska puka održana u kasarni „Kozara“ u Banja Luci Centralnoj manifestaciji prisustvovali su i brojni predstavnici, javnog i kulturnog života, predstavnici udruženja proisteklih iz odbrambeno-otadžbinskog rata, vojno-diplomatski predstavnici akreditovani u BiH, te brojne druge zvanice. Narodna skupština Republike Srpske donijela je 12. maja 1992. godine odluku o formiranju Vojske Republike Srpske kao odgovor na događaje koji su najavljivali rat, poput otcjepljenja Slovenije, Hrvatske i Makedonije, kao i muslimansko-hrvatsko proglašenje nezavisnosti BiH bez uvažavanja volje Srba. Prema podacima, u Vojsci Republike Srpske učestvovao je 215.621 pripadnik ili 16 odsto ukupnog stanovništva Republike Srpske, a poginulo oko 30.000 ljudi, od kojih oko 23.000 pripadnika Vojske Republike Srpske

 

Популарно

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

недјеља, 19 август 2018