Home Vijesti Javni poziv poljoprivredni proizvođači

Javni poziv poljoprivredni proizvođači

U skladu sa Pravilnikom o uslovima i načinu ostvarivanja novčanih podsticaja za kapitalne investicije u poljoprivrednoj proizvodnji u 2018. godini, Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske raspisalo je 03.05.2018. godine Javni poziv za podnošenje zahtjeva za ostvarivanje novčanih podsticaja za kapitalne investicije.
Kapitalne investicije za koje se može podnijeti zahtjev su:
1. Investicije u stočarskoj proizvodnji (sistem za zatvorenu linijsku mužu, pokretna izmuzišta, linija za hranjenje i pojenje i sistem za izđubravanje),
2. Investicije u poljoprivredi za mehanizaciju (nabavka pogonskih mašina i priključene mehanizacije),
3. Investicije u preradi i skladištenje poljoprivrednih proizvoda (nabavka tehnološke opreme, uključujući i rashladnu opremu za hladnjače, sušare i opremu za preradu sortilanje i pakovanje i izgradnja skladišta),
4. Investicija u biljnoj proizvodnji (igradnja plastenika, proizvodnja višegodišzasade i postavljanje protivgradne mreže).
Pravo na ostvarivanje podsticaja po Javnom pozivu imaju korisnici podsticaja koji su ulaganja izvršili od 01.04.2018. godine, osim za ulaganja koja su investirana u podizanju zasada voća koja su izvršena od 01.07.2017. godine pa do isteka ovog Javnog poziva (obračunskog perioda). Rok za podnošenje zahtjeva za podsticaje iznosi 30. dana od dana raspisivanja Javnog poziva.
Sve potrebne informacije proizvođači mogu dobiti u kancelariji Odjeljenja za privredu, finansije i društevene djelatnosti Opštinske uprave Opštine Kostajnica, ili pozivom na tel.: 052/663-113, lokal 34.
 

Popularno

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ponedjeljak, 25 jun 2018