Home Izbori 2018 Saopštinje za javnost OIK Kostajnica

Saopštinje za javnost OIK Kostajnica

Opštinska izborna komisija Kostajnica obavještava državljane Bosne i Hercegovine sa pravom  glasa koji se nalaze na privremenom boravku izvan BiH ili imaju status izbjeglog lica da je u toku upis birača za glasanje iz inostranstva na Opštim izborima u BiH koji će se održati u nedjelju 07.oktobra 2018. godine. Registracija traje do 24. Jula ove godine do 24:00 časa.
Centralna izborna komisija BiH će svim osobama koje su bile registrovane da glasaju iz inostranstva  na zadnjim izborima 2016. godine na adrese dostaviti obrasce PRP-2 koje oni popunjavaju i uz priloženu kopiju jednog od važećih identifikacionih dokumenata dostavljaju do 24. Jula u Centralnu izbornu komisiju BiH. Oni mogu i sami već sada preuzeti obrazac PRP-1 sa web stranice Centralne izborne komisije BiH popuniti i uz popunjen obrazac priložiti kopiju jednog od važećih identifikacionih dokumenata i dostaviti CIK BiH. To mogu uraditi elektrinski na mail adresu Ova adresa el. pošte zaštićena je od spam napada, treba omogućiti JavaSkript da biste je videli , na faks broj:033-251-333 ili 033-251-334 ili putem pošte na adresu Izbori u BiH, Poštanski pretinac 451, 71000 Sarajevo.
Državljani BiH koji nisu registrovani da glasaju iz inostranstva na zadnjim izborima, a to pravo žele ostvariti za Opšte izbore 2018. godine koriste obrazac PRP-1 u čijem sastavu je uputstvo kako popuniti i koju dokumentaciju obezbjediti i na koji način dostaviti u Centralnu izbornu komisiju BiH.
Centralna izborna komisija BiH je otvorila dvije telefonske info linije putem kojih se mogu dobiti sve potrebne dodatne informacije ili pojašnjenja u vezi registracije birača. Brojevi su 033-251-331 i 033-251-332 i aktivni su radnim danima od 8:00 do 16:00 časova.
 

Popularno

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

utorak, 21 avgust 2018