Oslobađanje od plaćanja komunalne naknade

Skupština opštine Kostajnica je na svojoj sjednici održanoj 28.02.2012. godine usvojila Odluku o izmjeni i dopuni Odluke o utvrđivanju komunalne naknade za finansiranje komunalne potrošnje u opštini Kostajnica kojom se predviđa da su uz  korisnike stalne novčane pomoći prema zakonu o socijalnoj zaštiti, porodice poginulih, ratne vojne invalide od 1 do 4 kategorije i civilne žrtve rata od obaveze plaćanja komunalne naknade za stambeni prostor oslobođeni i korisnici penzije čiji je iznos do 250 KM.

Korisnici penzije zahtjev za oslobađanje od plaćanja komunalne naknade  po ovom osnovu podnose svake godine u administrativnoj službi opštine Kostajnica uz prilog kopije naloga fonda PIO i dokaza o vlasništvu stambenog prostora.