Home Vijesti Potpisivanje sporazuma sa UNDP-om

Potpisivanje sporazuma sa UNDP-om

IMG_0047_cc

Načelnik opštine Kostajnica Marko Čolić potpisao je danas sa predstavnicima Razvojnog programa UN /UNDP/ sporazum o provođenju projekata integrisanog lokalnog razvoja, koji se odnosi na izgradnju trotoara u dvije gradske ulice.

Projektom je predviđena  izgradnja trotoara u dužini 345 metara u ulici Petra Pecije prema Srednjoškolskom centru i 250 metara u ulici Ranka Šipke do izvora Smajlovac, te 60 metara cijevi za odvodnju oborinskih voda u ulici Ranka Šipke.

Načelnik opštine je nakon potpisivanja rekao da je ovaj sporazum je rezultat uspješno završenog projekta izrade strategije razvoja opštine rađenog u saradnji sa UNDP-om.

''Slijedeća faza procedure  je raspisavanje tendera za izbor najpovoljnijeg izvođača, što će biti završeno do kraja mjeseca marta, a rok za završetak svih radova je 30. jun 2011. godine'' - rekao je Čolić.

Realizacija projekta će doprinijeti bezbjednijem kretanju učenika Srednjoškolskog centra i građana, a opština Kostajnica će svoj doprinos dati kroz pribavljanje tehničke dokumentacije, neophodnih saglasnosti i dozvola, promotivnim aktivnostima i dijelu građevinskih radova.

Ukupna vrijednost projekta je 71.600 konvertibilnih maraka, od čega UNDP/ILDP obezbjeđuje 57.400 KM (ili 40.000$), a opština Kostajnica 14.200 KM.

Poslednje ažurirano (petak, 25 februar 2011 11:12)

 

Popularno

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

utorak, 14 avgust 2018