Home Vijesti Načelnik opštine potpisao sporazum sa GAP projektom

Načelnik opštine potpisao sporazum sa GAP projektom

potpisNačelnik opštine Kostajnica Marko Čolić potpisao je danas sporazum o obimu poslova u okviru Projekta upravne odgovornosti (GAP) koji treba da bude realizovan do kraja 2011. Godine.

Nakon uspješno završene prve faze projekta upravne odgovornosti (GAP),  u okviru kojeg je u novembru 2009. godine osposobljen i opremljen Centar za pružanje usluga građanima – šalter sala, opština Kostajnica na ovaj način započinje fazu koja se odnosi na unapređenje usluga građanima.

 

''Obimom poslova predviđen je razvoj elektronske biblioteke i arhive, u okviru koje će svi ulazni dokumenti biti skenirani i arhivirani, elektronsko izdavanje dokumenata u oblasti urbanizma i prostornog planiranja, te organizovanje i edukaciju odsjeka za upravljanje razvojem'' – izjavio je načelnik opštine Marko Čolić.

On je istakao da je najkompleksniji dio u opštini Odsjek za urbanizam koji će nakon realizacije projekta biti osposobljen, opremljen odgovarajućim softverima i edukovan da građanima pruži bržu i jeftiniju uslugu.

Ukupna vrijednost ovih aktivnosti je 73.900 KM od čega GAP obezbjeđuje 72.440, a opština Kostajnica 1.460 KM.

Projekat upravne odgovornosti, Faza 2 (GAP) je projekat u vrijednosti od 30 miliona američkih dolara u trajanju od pet godina, kojeg sufinansiraju Američka agencija za međunarodni razvoj (USAID), Švedska agencija za međunarodni razvoj (SIDA), i Ambasada Kraljevine Holandije.

Poslednje ažurirano (četvrtak, 03 mart 2011 14:00)

 

Popularno

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

srijeda, 15 avgust 2018