Opština Kostajnica - dobrodošli na zvanični web sajt

Registracija birača iz inostranstva

Opštinska izborna komisija Kostajnica obavještava državljane Bosne i Hercegovine sa pravom  glasa koji se nalaze na privremenom boravku izvan BiH ili imaju status izbjeglog lica da je u toku upis birača za glasanje iz inostranstva na Lokalnim izborima u BiH koji će se održati u nedjelju 02.oktobra 2016. godine. Registracija traje do 19. Jula ove godine.
Centralna izborna komisija BiH će svim osobama koje su bile registrovane da glasaju iz inostranstva  na zadnjim izborima 2014. godine na adrese dostaviti obrasce PRP-2 koje oni popunjavaju i uz priloženu kopiju jednog od važećih identifikacionih dokumenata dostavljaju do 19. Jula u Centralnu izbornu komisiju BiH. Oni mogu i sami već sada preuzeti obrazac PRP-1 sa web stranice Centralne izborne komisije BiH popuniti i uz popunjen obrazac priložiti kopiju jednog od važećih identifikacionih dokumenata i dostaviti CIK BiH. To mogu uraditi elektrinski na mail adresu Ova e-maila adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli., na faks broj:033-251-333 ili 033-251-334 ili putem pošte na adresu Izbori u BiH, Poštanski pretinac 451, 71000 Sarajevo.
Državljani BiH koji nisu registrovani da glasaju iz inostranstva na zadnjim izborima, a to pravo žele ostvariti za Lokalne izbore 2016. godine koriste obrazac PRP-1 u čijem sastavu je uputstvo kako popuniti i koju dokumentaciju obezbjediti i na koji način dostaviti u Centralnu izbornu komisiju BiH.
Centralna izborna komisija BiH je otvorila dvije telefonske info linije putem kojih se mogu dobiti sve potrebne dodatne informacije ili pojašnjenja u vezi registracije birača. Brojevi su 033-251-331 i 033-251-332 i aktivni su radnim danima od 8:00 do 16:00 časova.