OIK - Obavještenje

Centralna izborna komisija Bosne i Hercegovine je okončala ovjeru političkih subjekata za učestvovanje na Lokalnim izborima 2016. godine. Ove izborne godine u Kostajnici  učestvovaće 14 političkih subjekata od čega 11 političkih stranaka, dva nezavisna kandidata i jedna koalicija.
Opštinska izborna komisija podsjeća građane opštine Kostajnica da se do 19. jula vrši ažuriranje promjena u evidencijama raseljenih lica i evidenciji državljana koji glasaju van BiH. Do navedenog datuma građani mogu prijaviti promjenu biračke opcije ili eventualne nedostatke u privremenom biračkom spisku i sve to mogu da urade u kancelariji Opštinske izborne komisije ili kancelariji Centra za birački spisak svakim radnim danom od 7.00 do 15.00 časova.
Na privremenom biračkom spisku za opštinu Kostajnica evidentirano je 5040 birača, a privremeni izvodi iz biračkog spiska biće do 04. jula izloženi na 13 lokacija na području opštine Kostajnica na kojima su posljednjih izbora bila biračka mjesta.