Opština Kostajnica - dobrodošli na zvanični web sajt

Saopštenje - zaključeni birački spiskovi

Centralna izborna komisija BiH je na sjednici održanoj 25.08.2016. godine donijela Odluku o zaključivanju i potvrđivanju Centralnog biračkog spiska za Lokalne izbore 2016. godine u Bosni i Hercegovini i objavljivanju broja birača za svaku osnovnu izbornu jedinicu.
U osnovnoj izbornoj jedinici Kostajnica na potvrđenom Centralnom biračkom spisku za Lokalne izbore 2016.godine u Bosni i Hercegovini nalazi se ukupno 5.062 birača, kako slijedi:
broj redovnih birača za Lokalne izbore 2016.godine, sa stanjem na dan 18.08.2016.godine u 24.00 časa, iznosi 4.967,
broj birača sa statusom raseljenog lica koji glasaju u odsustvu iznosi 1,
broj birača sa statusom raseljenog lica koji glasaju lično iznosi 5, i
broj birača koji glasaju putem pošte iznosi 89.
Redovni birači koji se ne nađu na zaključenom izvodu iz Centralnog biračkog spiska, a posjeduju važeći identifikacioni dokument (lična karta, vozačka ili pasoš) i potvrdu o mjestu prebivališta u Kostajnici, biračko pravo mogu ostvariti na biračkom mjestu za glasanje na nepotvrđenim glasačkim listićima